V rámci International Fraud Awareness Week je dobré si znovu připomenout, jak se nestat obětí podvodu na internetu. Důležité zásady bezpečného chování v online světě už jsme vám v předchozím článku představili.
Jaké jsou však aktuální hrozby?
Blíží se pro mnohé krásné období Vánoc, svátků rodinné pohody a klidu. Pro některé však právě před Vánoci přichází stres, shánění finančních prostředků na dárky pro děti, zběsilé nakupování online...
Peníze od VZP? Paráda! Nebo ne?
Kyberšmejdi se kromě VZP mohou vydávat i za internetový e-shop jako Alza, Českou poštu nebo jiného přepravce zásilek.
Málokdo ví, že Česká obchodní inspekce vede seznam rizikových e-shopů. Máte-li podezření, že jste nakoupili na takovém e-shopu, který není dosud uveden v jejím přehledu, napište na e-mailovou adresu: podatelna@coi.cz. Zabráníte tak šíření podvodů!
Ani v předvánočním čase bohužel podvodníci nespí, ba naopak! Buďte obezřetní, na co klikáte, osvěžte si, jak se máte bezpečně chovat na internetu, dávejte si pozor na údajné nevyzvednuté balíčky, ale v neposlední řadě i na přespříliš lákávé nabídky práce/brigád a rychlého zbohatnutí.
Hrůzostrašné finanční podvody: Když horor potká finance
Představte si svět, kde se vaše nejhorší noční můry setkávají s finančními podvody. Místo mačety či ostrých drápů používají naši populární hororoví zločinci mnohem zákeřnější zbraně – podvody, klamavé investice a falešné nabídky. V našem interaktivním "podvodném pexesu" spojte správně každou hororovou postavu s její specializovanou formou finančního podvodu. Ale pozor! Stejně jako v klasických hororech, i zde platí pravidlo: čím lákavější nabídka, tím děsivější následky.Přetáhněte obrázky k odpovídajícím popisům a odkryjte temnou stránku finančního světa. Za každým správným spojením se skrývá příběh, který vám možná vyvolá úsměv na tváři, ale zároveň připomene, že i v reálném světě mohou být finanční podvodníci stejně vynalézaví jako jejich hororové protějšky.